در 5 سال گذشته رشد بازاریابی محتوا متوقف نشده و نتیجه ی مستقیم و مثبت اون بر کمپانی ها و شرکت ها قابل ملاحظه بوده. اما در سال 2017 کدام ترند ها حرف اول را می زنند؟

بر اساس تحقیقات موسسه Aberdeen group، رهبران بازاریابی محتوا رشد بالای 7/8 درصد سالانه بر روی ترافیک سایت ها داشته و بیشتر اینکه با صرف 62 درصد هزینه کمتر نسبت به بازاریابی آفلاین یا محیطی، هدایت جریان 300% را تجربه کرده اند. این رو هم بگم که کمپانی هایی که از بازاریابی محتوا استفاده کرده اند 6 برابر بیشتر نسبت به رقبای خودشون بازدید داشته اند.

اما مشکل امروزه ی بازاریابی محتوا چیه؟اشباع شدگی.

منظورمون از اشباع شدگی اینه که بر اساس تحقیقات سازمان Content Marketing Institue کمپانی هایی که از سه روش قدیمی محتوای شبکه های اجتماعی، بررسی های موردی و وبلاگ استفاده کرده اند با مشکل عدم رشد و ایجاد مزیت متفاوت با رقبای خود دچار شده اند در واقع همه به یک شیوه عمل می کنند.

اما در سال 2017 روند یا همون ترندهای جدیدی پا به عرصه گذاشتند تا بازاریابی محتوا رو به مرحله ی جدیدی وارد کنند.

این 5 ترند شامل موارد  زیر هستند:

- ویدیو ها

 بر اساس تحقیقات انجام شده تاثیر یک ویدیو 2 تا 3 برابر بیشتر از هر محتوا و مطلب دیگه ایه که می تونه ترافیک شما رو 157 درصد افزایش بده. شرکت هایی که از ویدیو ها در مطالب خودشون استفاده می کنند تا 27 درصد CTR خودشون رو افزایش می دهند و همچنین 34 درصد نرخ بازدید خودشون رو بالا می برند و چیزی حدود 77 درصد مشتریان آنها اقرار می کنند که با دیدن ویدیو ها راغب به خرید یک محصول و یا استفاده از یک سرویس شده اند.

- محتوای تولید شده توسط کاربران

 یکی از مهمترین راز های موفقیت بازاریابی محتوا اعتماد است. این چیزیه که تمام بازاریابی به اون ربط پیدا می کنه. وقتی یک کمپانی به مردم پیغامی رو میده، افراد به اون اعتماد پیدا می کنند و تبدیل به مشتریان اون شرکت می شوند. اما چگونه در این دنیای تبلیغات جلب اعتماد بکنیم؟

شاید عجیب باشه اما 85 درصد مردم به حرف مشتریان یک شرکت اعتماد می کنند تا به محتوای اون شرکت. شما خیلی راحت تر می تونید از طریق مشتریان خود مردم را ترغیب به استفاده از محصول خود کنید و یکی از این روش ها نظرات کاربران در سایت شما می باشد یا مطالب به اشتراک گذاشته شده در شبکه های مجازی.

- واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

 تکنولوژی های Augmented and Virtual Reality که با اختصار AR/VR شناخته می شوند روش های نوین هستند که امروزه برای ایجاد یک تجربه ی کاملاً متفاوت برای مخاطب به وجود آمده اند.

- شخصی سازی

 تمام کمپانی های دنیا در یک مورد با هم مشترکند و اون مرتبط بودن به مخاطب هدف خودشون هست. ایجاد یک پیغام مرتبط هدف اصلی کمپین های بازاریابی می باشد. برای رسیدن به این پیغام بازاریاب باید رفتار و نیاز های مخاطب خود رو به درستی درک کنه و زمانی که مخاطب مد نظر پیغام شما را به درستی درک می کند و جواب نیاز های خود می داند برند شما خیلی راحت تر به یاد میاره.

- ChatBots ها

 فرض کنید چه جوری می تونید جواب مخاطب خود را بدهید وقتی که بیرون از دفتر کار خودتون هستید. این کارو هیچ ویدیو یا پستی برای شما انجام نمی ده. شما باید یک صحبت واقعی با او داشته باشید. با استفاده از بوت های موجود  شما می تونید سوال ها و جواب های مورد نیاز مشتری خودتون رو ایجاد و در موقع نیاز به مشتری ارائه دهید.