به طور کلی ۳ جزء اصلی برای جلب اعتماد گوگل وجود دارد. وقتی در مورد یادگیری وفهم سئو صحبت می کنیم فهم هرچه بیشتر و بهتر و عمل کردن به اون باعث افزایش درصد موفقیت شما می شود.

۱. عمر ایندکس

کمی فکر کنیم در دنیای واقعی هر چه زمان بیشتری شما شخصی را بشناسید شناخت بهتر و اعتماد بیشتری به اون خواهید داشت تا زمانی که اون شخص با شما منصفانه بوده و عمل ناشایستی ازش سر نزنه.

گوگل هم به همین ترتیب کار می کنه. وقتی در مورد اعتماد بر اساس بازه زمانی صحبت می کنیم منظورمون عمر ایندکس های ما هستش(البته زمانی که گوگل به طور مشخص شما رو می بینه). اما مهم تر از اون اتفاقاتی که بعد از این می افته.

۲. محتوا

محتوا حیاتی است. چگونگی نوشتن اون و ارزشی که برای کاربر جستجو کننده داره نسبت به موفقیتش در صفحات برگرداننده موتور جستجو ارجحیت داره. پس این قانون تغییر ناپذیر را به کار ببرید و با تهیه جزئیات دقیق در محتوای و ایجاد ارزش مناسب برای کاربر نهایی در این امر پیشرو باشید.

۳. اعتبار

منظور از اعتبار لینک های هر وب سایت می باشد. اما منظور تعداد لینک ها نیست،‌ از اون مهمتر کیفیت لینک ها می باشد و اینکه چه تعدادی از آنها در طول بازه زمانی زیادی ایجاد شده اند، آیا واقعی بوده اند یا خیر؟ آیا ip ها از منابع معتبر و با تنوع زیاد از سراسر دنیا بوده است یا فقط از یک منبع آمده اند. اعتبار در طی بلند مدت ساخته می شود نه با عجله.