بازاریابی محتوا امروزه جزئی از دغدغه مشتری و یکی از ابزار جذب مشتری آنلاین شده است. این به معنای استفاده ی شرکت های مختلف از این ابزار است اما جذابیت اون در میان رسانه های صوتی و تصویری امروزه کمتر شده مضاف بر این که تولید محتوای جذاب و نوآورانه هم دست کمی از مشکل قبلی ندارد.

این مساله در کسب و کار B2B با B2C کمی متفاوت است و کمپانی های درگیر در B2B به تولید محتوای بیشتری نسبت به سالهای گذشته می پردازند.

اما جای امیدواریست که با رعایت کردن نکات زیر هنوز می توانید محتوایی جذاب و درگیر کننده تولید کنید:

- از محتوای خود به صورت تدریجی در درگیر کردن مشتری و وارد کردن اون به چرخه ی خرید خود استفاده کنید از عجله خودداری کنید.

- سعی کنید از دامین هایی با پسوند .com استفاده کنید چون ۸۴٪ صفحات پر بازدید از این پسوند در دامین top-level استفاده می کنند.

- بیشتر محتوای شما اصلاً  نباید شبیه بازاریابی باشه. اگر سعی کنید مخاطب خود را مجبور به دیدن ارزش در مطلب خودتون بکنید احساس خوبی را القا نخواهید کرد. سعی کنید از مطالب برای نزدیک کردن مشتری به مفهوم کسب و کار خود یا محصول خود استفاده کنید.

- از مطالب کوتاه برای بازکردن کار از سر خود پرهیز کنید. از مطالبی با بیش از ۱۰۰۰ کلمه استفاده کنید تا رنج جستجوی مطالب، ترافیک و ارزش مطلب برای خواننده رو بهبود ببخشید.

- قبل از برنامه ریزی یا تولید محتوا، یک شخصیت خریدار ایجاد کنید به این معنی که مشتری شما چه شخصی با چه نیازهایی خواهد بود. بدین وسیله شما درک بهتری از افرادی که مطالب شما را می خوانند پیدا خواهید کرد و می توانید پاسخ بهتری به نیازهای آنها بدهید. این روش به افزایش نرخ بازدید شما کمک بسزایی خواهد کرد.

- اگر مطالب شما به عنوان پست مهمان در سایت های پربازدید قرار بگیرد و یا از لینک بک ها استفاده کنید مطالب شما بیشتر دیده خواهد شد و با افزایش بازدیدی که بهمراه خواهد داشت برند شخصی شما هم بیشتر مطرح می شود.

- با قرار دادن دکمه ها و استفاده از پلاگین های مخصوص مطالب خودتون رو قابل اشتراک گذاری کنید  و اونها رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

- سعی کنید از مطالبی که یک بار قابل استفاده هستند پرهیز کنید در عوض مطالبی ایجاد کنید که در چند پست قابل دنبال کردن باشد و با این کار ترافیک بیشتری به سایت خود هدایت کنید.