همه ما می دونیم که  طراحی وب یک هنر پویاست و مثل هر هنر دیگری از شیوه‌های مختلفی برای جذب مخاطبان استفاده می کند. در این مطلب سعی داریم چند ترند برتری که در سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفته رو به طور کوتاه معرفی کنیم.
Lazy load بهتر
این ویژگی برای مدتی هست که مورد استفاده قرار می گیره و لود سریعتر وب سایت‌ها این مورد رو اثبات می کنه. اما هنوز راه‌های زیادی وجود داره که بشه اونو سریعتر کرد.
با تکنولوژی lazy loading که بر روی عکس‌های وب سایت خود پیاده‌سازی می کنیم،‌ مطالب نمایش داده می‌شوند و  عکس‌ها زمانی لود می‌شوند که روی صفحه نمایش بازدید کننده ظاهر شوند. این مساله برای کاربرانی که در صفحه به اسکرول نمی‌کنند مشکل ایجاد می‌کنند چون کاربر باید چند لحظه منتظر بمونه تا عکس‌ها به طور کامل لود شوند.
این ویژگی در سال ۲۰۱۷ امکان لود شدن عکس‌ها دقیقاً زمانی که وارد viewport می‌شوند را می‌دهد و تجربه ی کاربری را بهبود می بخشه.
Parallex های بیشتر از با استفاده از گرافیک های شخصی سازی شده
parallex های مدتی است که در طراحی وب استفاده ی زیادی پیدا کرده و دلیل آن اجازه استفاده از افکت های جدید و تازه و افزودن ارزش به وب سایت‌های کوچک است. اینکار با جلب توجه بیشتر بازدید کننده با هر اسکرولی که انجام می‌دهد می باشد. با این حال باگ ها و مسائل خودش رو داره که باعث می شه استفاده از اون رو محدود کنه و این دقیقاً چیزیست که در سال ۲۰۱۷ بهتر شده.
گرافیک های شخصی سازی شده که امروز بر صفحه های نمایش رتینا(Retina)، صفحه های با رزولوشن بالا و افزایش سرعت اینترنت وجود دارد باعث تجربه‌های کاربری بهتر و لذت بخش تر برای کاربر می باشد.
گرافیک ها امروزه حدود ۵۰٪ از صفحات وب را تشکیل داده‌اند و با رنگ‌های بصری متفاوت و عکس‌های خوب باعث نمایش بهتر صفحات اینترنت شده اند.
طراحی های یک دست
در گذشته تمرکز بر پر کردن وب سایت‌ها با انیمیشن های زیاد و طراحی های پیچیده و نمایش‌های پر زرق و برق برای نمایش مهارت های طراحی بوده، اما طراحی یک دست کاملاً خلاف این روند  بوده و تمام تمرکز طراحی بر روی سادگی وب سایت‌ها با اشاره به تجربه کاربری می باشد.
اکثر طراحی های سال ۲۰۱۷ بر اساس مفهوم مینیمالیست یا حداقلی بوده، گوگل،‌فیسبوک و تمام غول‌های اینترنت در حال ارتقا و یکپارچه شدن با این مفهوم هستند و آیفون و اندروید برای انجام تمامی وظایف از این اصل پیروی می کنند. این موضوع یک تغییر بسیار مهم و اساسی در ترند طراحی در سال پیش رو می باشد.
فهم بهتر و کاربرد طراحی موبایل
بیشتر مردم سطح  جهان دسترسی بهتری به تلفن‌های همراه دارند و این روندی است که در سال ۲۰۱۷ نیز ثابت مونده.
در اینجا یکسری اطلاعات جالب برای شما نشان داده شده:
- بیش از ۱.۲ میلیارد کاربر تلفن‌های همراه در جهان وجود دارد.
- ۲۵٪ از کاربران ایالات متحده که کاربر تلفن‌های همراه به حساب می‌آیند تنها از تلفن همراه استفاده می کنند.
- بیش از ۱۰.۹ میلیارد تعداد دانلود اپلیکیشن وجود دارد.
فروش تلفن‌های همراهی که دسترسی وب دارند بیش از ۸۵٪ افزایش داشته است.
نهایتاً تمام تمرکز بر روی ابزارهای تلفن همراه خواهد بود و طراحی ها به صورت اصلی و ابتدایی اول برای تلفن‌های همراه و نه ابزارهای دسکتاپ صورت می گیره. پس طراحی های زیبا و خیره کننده در وب سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه می‌توانند طرفداران بیشتری رو داشته باشه.
انیمیشن های بیشتر و بهتر
هر فردی یک طراحی خوب انیمیشن رو تحسین می کنه و برای سال هاست که این روش توجه بازدید کنندگان بسیاری رو به خودش جلب می کنه. خوشبختانه با معرفی HTML5 و انیمیشن های Canvas تغییرات زیادی رخ داده. اکنون شما می تونید با ابزار بوجود آمده بدون نصب هیچ برنامه اضافی تجربیات متفاوتی رو ایجاد کنه.
در سال ۲۰۱۷ انیمیشن ها بسیار زیبا‌تر شده و بیشتر هم مورد استفاده قرار می گیره. همونطور که در موردش صحبت کردیم بیشتر منطق طراحی به سمت یک دست بودن میره و انیمیشن ها هم در همین زمینه حرکت می کنند.
ویدیو به عنوان زمینه
هر روز می‌بینیم که استفاده از ویدیو ها در فضای وب بیشتر شده و این روند در سال ۲۰۱۷ نیز رو به افزایش است. اما استفاده آن‌ها به عنوان پشت زمینه روش بسیار زیبایی برای نمایش خدمات و یا محصولات کمپانی هاست. استفاده از عکس‌های ایستا بعنوان در حال تغییر است و با افزایش سرعت اینترنت ویدیو ها امکان بوجود آمدن مواردی رو دارند که قبلاً میسر نبود.
فریمورک های بهتر
همه ما با فریمورک های Bootstrap و Foundation و سایر فریمورک ها آشنایی داریم و همانطور که مرورگر های موتور های خودشون رو بهتر می‌کنند و ویژگی‌های CSS بهتری نیز در دسترس خواهد بود و فریمورک ها هم این ویژگی‌ها رو پشتیبانی می کنند. این فریمورک ها کار ها را بسیار ساده‌تر و سریعتر می‌کنند و کدها رو استاندارد سازی می کنند.