یک بازاریابی محتوای موفق به معنی قرار دادن مقادیر زیادی از اطلاعات در استراتژی محتوا و اجراست. شما برای چه افرادی مطلب تهیه می کنید؟ چه مشکلاتی رو برای آن‌ها رفع می کنید؟ اما در کنار قسمت بلاگ در وب سایت شما چه جاهایی هست که می تونید تفکرات خودتون رو به صورت مناسب به نمایش بگذارید؟
تهیه جواب بستگی به جستجوهای فردی،‌ نظرسنجی های مخاطبان و جستجوهای عمومی و ابزاری برای سنجش منابع محتوای در دسترس شما دارد. اما شما باید فرای این مسائل فکر کنید.
چه اتفاقی می‌افتد زمانی که یک مطلب منتشر می شود؟
مطالب شما،‌ بعد از چک کردن درستی( که گوگل امروزه از الگوریتم دقت واقعی بر اساس رده بندی های SERP استفاده می کند)، ویرایش کپی، نمایش و بهینه سازی منتشر می‌شوند،‌حالا چه اتفاقی می افتد؟
در‌واقع هیچی، اعضای تیم سوشیال شما مطلب شما رو در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. اما قابلیت دیده شدن شما در حجم عظیمی از مطالب موجود کمتر از یک دقیقه خواهد بود. البته در طول زمان مطلب شما مورد استفاده خواهد گرفت اما با در نظر گرفتن این موضوع مطلب شما در حجمی گسترده و نامنظم و بی نهایت از مطالب اینترنت قرار خواهد گرفت.
یا به عبارت دیگر به دست فراموشی سپرده خواهد شد.
۱. قابلیت به اشتراک گذاری مطالب خود را افزایش دهید.
یک استراتژی منحصر بفرد آماده کردن مطلب برای شبکه‌های اجتماعی می تونه باشه.
می تونید با روش‌های مختلف مطالب رو بحث برانگیز و با مزه کنید. با اینکار شما در‌واقع شخص ثالثی را به عضویت در می آورید و اینکار باعث به حداکثر رساندن اشتراک مطالب شما می شود.
۲. بلاگ های مهمان
با اینکار شما می‌توانید مطالب خود را در دسترس افراد زیادی قرار دهید که در غیر این صورت شما را نخواهند شناخت. البته از لحاظ سئو سود زیادی نخواهید برد اما تعداد مخاطبان خود را افزایش خواهید داد.
۲. برنامه‌ریزی برای استفاده مجدد
بعد از منتشر کردن مطالب خود آن‌هایی را که به هم مرتبط هستند رو بعد از مدتی تبدیل به یک کتاب الکترونیکی کنید و با گرافیک و مقدمه‌ای مناسب آن‌ها را منتشر کنید.
در حالی که بعضی از رسانه های اجتماعی از محتوا استفاده می کنند، از لحاظ جستجوگرها محتوا برای همیشه می تواند باشد. حتی اگر محتوایی رو با این ایده که همیشه مفید باشه نوشتید، هیچ وقت نمی دانید که چه چیزی ممکن است در مسیر اتفاق بیفته. یک سیستم مدیریت محتوا که به شما اجازه می ده میان محتویات قدیمی حرکت کنید، یک راه عالی برای جلب بازدیدکنندگان برای محتوای تازه تر و مرتبط است.